Unie příznivců Tradiční čínské medicíny
UPTCM
Kniha nazvaná Wenrenlun: Pojednání o teplé horkosti, je komentovaným překladem originálního textu Wenrenlun od autora Ye Tianshiho. (TCM Consulting and Publishing)

Kniha: Wenrenlun – Pojednání o teplé horkosti „patří do zlatého fondu děl klasické čínské medicíny“


V Praze byl v pátek 10. června pokřtěn český překlad komentovaného původního díla jednoho z nejvýznamnějších lékařů čínského lékařství, které poprvé vyšlo v roce 1766.

Autorem knihy a podrobného teoretického úvodu do problematiky takzvaných teplých nemocí je mistr Ye Tianshi, který žil a působil v Číně v letech 1667–1746.

Kniha nazvaná Wenrenlun: Pojednání o teplé horkosti, je komentovaným překladem originálního textu Wenrenlun od autora Ye Tianshiho a podle vydavatele „patří do zlatého fondu děl klasické čínské medicíny“.

„Dočtete se v ní o zákonitostech vzniku a průběhu teplých nemocí, jejich příčiny a projevy i způsob léčení,“ uvádí vydavatel TCM Consulting and Publishing.

Tento léčebný směr se formoval pro celá staletí jako odpověď na výzvy, jimž čelily generace lékařů při řešení závažných horečnatých, obvykle i epidemických nemocí, uvádí vydavatel.

„V Pojednání o teplé horkosti jsou zhutněnou formou vysvětleny zákonitosti vzniku a průběhu teplých nemocí, jejich příčiny a projevy, jakož i způsob léčení,“ vysvětluje vydavatel. „Přes vzdálenost času zůstává odkaz tohoto díla stále aktuální a platný a zkušenosti jím předávané nacházejí uplatnění i v dnešní léčebné praxi.“

Překladu a sepsání úvodního textu se ujal český sinolog Mgr. Vladimír Ando, PhD., který působí jako překladatel a tlumočník z čínštiny. Věnuje se překladům titulů v oblasti klasické čínské medicíny.

Knihu doplnila grafikami bylin výtvarnice a ilustrátorka Anna Skoumalová-Hadačová, která ilustrovala na 50 knižních titulů, převážně v oborech botaniky a medicíny.

Knihu doplnila grafikami bylin výtvarnice a ilustrátorka Anna Skoumalová-Hadačová, která ilustrovala na 50 knižních titulů, převážně v oborech botaniky a medicíny. (TCM Consulting and Publishing)